Ozdabianie salonu

Dekorowanie mieszkania, a więc kolejnych jego pomieszczeń, może wydawać się przytłaczającym zadaniem, zwłaszcza dla osoby, która nigdy wcześniej w swoim życiu nie dekorowała wnętrz. Niezależnie jednak od tego, czy stoi przed Tobą wyzwanie ozdobienia naprawdę dużego, przestronnego mieszkania, czy też bardzo małego mieszkanka, możesz sprawić, że poszczególne pokoje będą wydawały się niezwykle przytulne i zachęcające gości do tego, by zabawili u Ciebie na nieco dłużej, niż tylko pięć minut niezbędnych do wypicia kawy czy herbaty.

Ozdabianie salonu

W szczególności powinnaś skupić się na salonie – to właśnie to pomieszczenie najczęściej jest pomieszczeniem reprezentacyjnym w domu i to w nim podejmujemy wszystkich, którzy zapukają do naszych drzwi. Wbrew pozorom, ozdabianie salonu nie musi być trudne, nawet, jeśli nie masz w tym większego lub wręcz żadnego doświadczenia. Już samo ustawienie mebli w konkretny sposób i dodanie ciekawych akcentów kolorystycznych może sprawić, że Twój salon będzie wyglądał jak wyjęty z katalogu lub wykreowany przez znanego dekoratora wnętrz. Jeśli jesteś gotowa na przygodę, to z pewnością czeka Cię taka we własnym domu! Pierwszą z rzeczy, nad jakimi powinnaś się pochylić, będzie bez wątpienia wybór palety kolorystycznej, która zadomowi się w Twoim salonie na dłuższy czas. Wybierz dwa lub trzy kolory, które będą pasowały do koloru i rodzaju mebli oraz kolorów zastosowanych już na ścianach. Następnie, kiedy podejmiesz już decyzję co do barw, zastanów się nad akcesoriami i różnego rodzaju ozdobami, które pojawią się w pomieszczeniu, a które będą je komplementowały właśnie wybranymi przez Ciebie wcześniej kolorami.

Dominujący kolor w Twoim wnętrzu

Główny kolor, a więc ten, który chciałabyś widzieć w salonie jako wiodący i najbardziej się odznaczający, powinien wystąpić w pomieszczeniu co najmniej trzy razy, aby rzeczywiście nadać pokojowi konkretny charakter i styl. Jeśli, na przykład, kanapa w salonie jest szara, a dominującym kolorem na ścianach jest beżowy, to fantastycznie uzupełniający się z tymi barwami będzie kolor turkusowy, podobnie jak i żółty. Być może znacząca część mebli w Twoim pokoju dziennym jest brązowa? Wówczas doskonałym wyborem dla akcentów kolorystycznych będą barwy cieplejsze, na przykład bordowy lub czerwony. Nie przemawia do Ciebie pomysł z akcentowaniem wnętrza poprzez określone barwy, ponieważ nie chcesz mieszać ze sobą kolorów z obawy, że nic nie będzie do siebie pasowało? To częsta obawa osób dekorujących swoje wnętrza. Wówczas możesz zdecydować się na bardziej zachowawcze działanie, czyli postawić na udekorowanie salonu jednym, konkretnym kolorem. Ściany w tym pokoju są u Ciebie błękitne? W takim razie niech cały salon stanie się błękitny! Dobierz tylko dodatki w rozmaitych odcieniach niebieskiego, aby cały pokój stał się jedną, spójną całością. Nie ryzykujesz w ten sposób wpadki z gryzącymi się, niepasującymi do siebie kolorami. Oczywiście, tylko jeden kolor w pokoju może być nieco przytłaczający, ale jeśli zorganizujesz to z głową – nie musi tak być!

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *