Sypialnia w stylu vintage

Jeśli odkryłaś, że bardzo podobają Ci się rzeczy w stylu vintage, to być może przemknęło Ci przez myśl, żeby właśnie w takim stylu urządzić swój pokój. To bardzo dobry pomysł – przy okazji będziesz miała wymówkę do gruntownego posprzątania pokoju, pozbycia się zbędnych Ci rzeczy, itd. Często boimy się zmian, jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie korzyści mogą z nich płynąć. Skoro więc poczułaś potrzebę reorganizacji swojego pokoju i chcesz go urządzić w stylu vintage, to śmiało, do dzieła!

Sypialnia w stylu vintage

Być może tego jeszcze nie wiesz, ale akurat ten styl nie wymaga wielkich nakładów finansowych, aby móc pojawić się w Twoim kąciku. Nim jednak zaczniesz dekorowanie pokoju w nowym stylu, zacznij od posprzątania go i wyrzucenia wszystkich przedmiotów, które na co dzień w ogóle nie są Ci potrzebne. Z pewnością masz ich całkiem sporo, jak każda kobieta! Pamiętaj, że nowoczesne gadżety będą się „gryzły” z bibelotami w stylu vintage, dlatego raczej nie będą pasowały do nowej koncepcji pokoju. Schowaj je, przenieś do innego pomieszczenia lub po prostu wyrzuć, jeśli ich jedyną funkcją jest zagracanie miejsca na stole, bądź też półce. Sypialnia w stylu vintage to marzenie niejednej kobiety. Czy wiesz jednak, gdzie możesz się zaopatrzyć w przedmioty, które nadadzą Twojemu pokojowi sypialnemu odpowiedniego klimatu? Zawsze warto jest zajrzeć do internetu, spojrzeć na aukcje ze starociami czy antykami. Być może uda Ci się za grosze upolować prawdziwe perełki? Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę to jedno proste słowo – „vintage” – aby Twoim oczom ukazały się dziesiątki, jeśli nie setki urokliwych przedmiotów, które możesz kupić. Nie musisz jednak polegać wyłącznie na internecie! Przy następnej wizycie w ciucholandzie skup się nie na przeglądaniu ubrań, ale raczej na używanych drobiazgach w stylu, który Cię interesuje. Masz jak w banku, że znajdziesz całą masę pięknych staroci, które ustawione na biurku czy szafce jednoznacznie wskazywać będą na styl, w jakim urządzona jest Twoja sypialnia.

Zmiana zasłon

Kolejnym krokiem, jaki możesz podjąć, będzie zmiana zasłon. Nie posiadasz takich, które pasowałyby swoim klimatem do stylu vintage? To żaden problem! Wystarczy, że znajdziesz materiał, który będzie się w niego wpisywał i sama własnoręcznie wykonasz zasłony do swojego pokoju! Oprócz tego, powinnaś się oczywiście skupić na łóżku. Ono może nabrać charakteru vintage na kilka różnych sposobów – wystarczy chociażby, że zmienisz na nim narzutę. Jeśli wygląda na nieco staroświecką, lub w całości została wykonana na szydełku, to bez wahania powinnaś nią zaścielić mebel. To samo dotyczy poduszek – dość popularne są właśnie takie z poszewkami, które zostały wykonane na szydełku, dlatego nie będzie dla Ciebie żadnym wyzwaniem znalezienie ich. Aby dopełnić całości, użyj wybranych lub zakupionych już przez siebie dekoracji. Koniecznie też zadbaj o odpowiednie oświetlenie! Niech będą to nastrojowe lampki lub kule świetlne. Nadadzą one Twojej sypialni charakterystycznego dla stylu vintage uroku.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *