Utrzymanie telefonu na abonament lub na kartę

Wiele osób zastanawia się obecnie, czy posiadanie karty SIM w telefonie w ogóle ma jeszcze sens? Skąd w ogóle założenie, że może się to już nie opłacać? Istnieje kilka powodów, dla których różni ludzie rezygnują z posiadania przypisanego do nich numeru telefonu. Jednym z nich jest konieczność rejestracji numeru na konkretną osobę z imienia i nazwiska. Mogłoby się wydawać, że to nic wielkiego, prawda? Jednak jeśli ktoś prowadzi komunikację z rodziną i znajomymi w głównej mierze przez aplikacje i komunikatory, to wcale nie musi odczuwać potrzeby utrzymywania numeru w sieci jednego z operatorów. Kiedy numer przybliża się zatem do terminu utraty ważności, jego użytkownik może na poważnie rozmyślać, czy ma sens przedłużanie jej ważności bądź kupno nowej karty SIM i konieczność jej rejestracji, a więc wizyty w salonie operatora. Będąc w ciągłym zasięgu sieci Wifi, pytanie to wydaje się dość zasadne. Czy jednak realnie jest sensownym pozbawianie się numeru telefonu na rzecz korzystania wyłącznie z aplikacji połączonych z Internetem? Mimo wszystko, wydaje się, że nie.
Owszem, jeśli posiadamy telefon na abonament, a abonament jest dosyć wysoki, to możemy czuć, iż zwyczajnie przepłacamy za możliwość korzystania z pewnych usług, których potencjału na co dzień i tak nie wykorzystujemy. To samo zresztą dotyczy ofert na kartę, choć tutaj użytkownik ma nieco większe pole do popisu, ponieważ jeśli nie chce i nie potrzebuje, po prostu nie musi doładowywać konta. Jeśli jednak przez moment nieco mocniej pochylimy się nad tą kwestią, to dojdziemy do wniosku, że zawsze możemy wprowadzić pewne zmiany – przenieść numer do innego operatora, zrezygnować z abonamentu, itd. Wydaje się to być rozwiązaniem znacznie lepszym, niż całkowite pozbycie się karty SIM ze swojego urządzenia. Dlaczego? Choćby tylko ze względu na utratę kontaktu ze starszymi członkami rodziny. Oni najczęściej przecież posiadają dawne modele telefonów, w których nie ma innej możliwości komunikacji, jak tylko poprzez połączenia czy krótkie wiadomości tekstowe.
Widzimy więc, że choć rezygnacja z karty SIM w telefonie może się wydawać kusząca, bo nie musielibyśmy jej po prostu utrzymywać, to jednak niesie za sobą również trochę negatywnych skutków. Co, jeśli globalna sieć nagle przestanie działać? Wówczas nie moglibyśmy się skontaktować już z nikim. To przerażająca wizja, jednak nie możemy przecież być pewni tego, co wydarzy się w przyszłości. Nie rezygnujmy więc z możliwości kontaktu dzięki zasięgowi sieci operatora.

mobileman.pl

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *