Feng shui w sypialni – jak ustawić łóżko

Zgodnie z zasadami feng shui, łóżko jest najważniejszym meblem w domu, ponieważ reprezentuje Ciebie. Pomyśl tylko, ile godzin spędzasz w swoim łóżku. Prawdopodobnie będzie to więcej czasu, niż w jakimkolwiek innym miejscu. A kiedy jesteś w łóżku, zazwyczaj odpoczywasz lub śpisz. Kiedy śpisz, przebywasz w stanie pasywnym „yin” i jesteś bardziej podatny na otaczające cię energie. Tak więc położenie łóżka wpływa na ciebie w świadomych i nieświadomych stanach.

Dlatego, jeśli zaczynasz przygodę ze stosowaniem feng shui w mieszkaniu lub tylko w sypialni, zacznij od ustawienia łóżka. W przypadku, kiedy wyjątkowo niemożliwa jest zmiana jego położenia, np. z powodu braku miejsca, istnieje kilka sposobów i trików, aby usprawnić przepływ energii i wdrożyć podstawowe zasady tego planowania przestrzeni. Oto kilka wskazówek, jak ustawić swoje łóżko dla dobrego feng shui.

Stanowisko dowodzenia

W feng shui łóżko umieszczamy zgodnie z zasadą pozycji dowódcy. Szczególnie drewniane łóżko powinno być ustawione w taki sposób, że gdy w nim leżysz, widzisz drzwi do sypialni. Jednak nie może ono też znajdować się bezpośrednio w linii z drzwiami. Dobrą zasadą jest umieszczanie łóżka po przekątnej od wejścia.

Jest wiele przypadków, w których takie rozmieszczenie nie jest możliwe. Można to jednak poprawić umieszczając lustro w taki sposób, aby leżąc w łóżku widać było w nim odbicie drzwi.

Umieszczanie łóżka w stosunku do drzwi

Należy również uniknąć otwierania drzwi bezpośrednio na jakąkolwiek część łóżka (również chodzi o to, aby drzwi nie stykały się z jakimkolwiek przedmiotem podczas otwierania). Szczególnie unikajmy ułożenia mebla na wprost drzwi. Pozycja ta jest często określana jako „pozycja trumny”, gdzie stopy wskazują drzwi.

Jeśli jedyne miejsce na Twoje łóżko znajduje się na wysokości drzwi, można to jednak poprawić. Należy powiesić fasetowaną kryształową kulę feng shui w połowie drogi między drzwiami, a łóżkiem.

Zagłówek przy solidnej ścianie

Wezgłowie Twojego łóżka powinno opierać się o solidną ścianę. Zagłówek reprezentuje stabilność i wsparcie w twoim życiu. Dlatego każde nowoczesne łóżko z litego drewna powinno mieć prosty zagłówek bez żadnej perforacji. W wielu projektach można się spotkać z łóżkiem umiejscowionym na środku pokoju, a to niestety nie gwarantuje dobrego przypływu energii w sypialni. Pamiętaj, że zgodnie z zasadami feng shui, konieczne jest wsparcia ściany za meblem.

Po drugie, jeśli to możliwe, unikaj okien za wezgłowiem łóżka. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz na parterze lub masz problemy ze wzrokiem. Jak wspomniano, lepiej mieć za sobą solidną ścianę.

Dodatkowym atutem jest umieszczenie lustra na ścianie nad i za łóżkiem, aby poszerzyć widok na pomieszczenie.

Przestrzeń po obu stronach łóżka

Na dorosłe osoby, najlepiej będzie wpływać otwarta przestrzeń po lewej i prawej stronie łóżka (aby z każdej strony był do niego dostęp). Dzięki temu, Twoja sypialnia zacznie być harmonijna i osiągnie wyższy poziom Chi. Ustawienie łóżka jedną stroną do ściany nie jest idealnym rozwiązaniem. Przestrzeń po obu stronach pozwala na równowagę twojego yin i yang, a także udostępnia miejsce dla każdego partnera. Możesz także umieścić lustro na ścianie, obok której stoi łóżko. To może poszerzyć widok energetycznie.

W przypadku dzieci, dobrze jest mieć łóżko przy ścianie, ponieważ zapewni im to wsparcie.

Belki, podbicia i skośne sufity

Aby uzyskać najlepsze rozmieszczenie feng shui, obszar nad łóżkiem powinien był wolny od belek, podsufitek lub nachylonych sufitów. Te elementy architektoniczne nad łóżkiem mogą powodować niepotrzebny nacisk. Korekta polega na udrapowaniu tkaniny, aby ukryć dany element sufitu. Jeśli nie jest to duża belka lub podbitka, można po prostu wtopić element w sufit, malując go na ten sam kolor. Dzięki temu obszary podwieszanego sufitu są mniej uciążliwe.

Sypialnia to najważniejsze pomieszczenie w domu według filozofii feng shui. To miejsce, w którym spędzasz najwięcej czasu i powinno być ono dla Ciebie osobiste. Podczas snu jesteś w bardziej pasywnym stanie, więc wszystkie energie w sypialni mają na ciebie wpływ. Sypialnia Cię symbolizuje. Tak więc wszelkie zmiany feng shui, które wprowadzasz w sypialni, mają na ciebie największy wpływ.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *