Strona główna
Dekoracje
Tutaj jesteś

Jak urządzić dom w stylu boho?

Dekoracje Data publikacji - 22 maja 2020 Autor - Redakcja domdekoracje.com.pl


Styl boho okazał się być czymś więcej niż tylko sezonowym trendem i jako nurt w modzie zdobywa coraz większą popularnością. Jednak boho to nie tylko kreatywne i artystyczne kreacje odzieżowe, ale także unikalny styl wykańczania wnętrz. Jak urządzić wnętrze w stylu boho?

Skąd wziął się styl boho?

Nazwa boho wzięła się od bohemii, a sformułowaniem tym początkowo określana była francuska cyganeria. Następnie lekki i artystyczny styl życia zaadoptowany został przez tamtejszych wielkich artystów i myślicieli. Dzisiejszy styl boho narodził się jednak w latach 90. i czerpał także z kultury hipisów. Obecnie kojarzony jest jako jeden z ważniejszych nurtów w modzie, który utrzymuje się na fali popularności przez wiele kolejnych sezonów.

Czym charakteryzuje się styl boho?

Styl boho ma przede wszystkim pobudzać kreatywność. Bardzo ważny jest także kontakt z otaczającą człowieka naturą. W kolekcjach boho duży nacisk stawia się więc na naturalne dekoracje i dodatki, które doskonale oddają artystycznego ducha. Wnętrza utrzymane w stylu boho to przede wszystkim swoboda twórczej ekspresji, stawia się więc tutaj na fuzję wielu elementów, które na pierwszy rzut oka mogą do siebie nie do końca pasować. To właśnie z tego względu urządzenie estetycznego wnętrza w stylu boho wymaga nieco wprawy i nie jest tak proste, jak ma to miejsce w przypadku ascetycznego stylu skandynawskiego. Należy przygotować się na eksperymentowanie, które pozwoli dodać najlepsze dodatki do kompozycji danego wnętrza.

Jakie dodatki do wnętrza boho?

Dodatków do wnętrz typu boho można szukać w wielu różnych miejscach. Nie tylko w sklepach meblowych, ale również na targach meblowych oraz na domowym stryszku. Dom w stylu boho powinien być przede wszystkim różnorodny. Bardzo duże znaczenie mają między innymi tekstylia w stylu boho. Do tego rodzaju elementów zaliczyć można pledy, poduszki, zasłony, a także dywany i dywaniki. Ręcznie tkane tkaniny dekoracyjne często wiesza się również na ścianach. We wnętrzach warto również umieścić wiele naturalnych dekoracji. Sprawdzą się także rośliny w doniczkach, im więcej, tym lepiej!

Meble boho do wnętrza

W poszczególnych projektach wykorzystuje się przede wszystkim starsze meble, które opowiadają jakąś historię. We wnętrzach utrzymanych w stylu boho powinno się unikać nowoczesnej zabudowy, ponieważ będzie się ona gryzła z pozostałymi elementami. Często warto poszukać starszych mebli na własnym strychu lub popytać o nie wśród znajomych. Regularnie organizowane meble również stanowią świetną okazję do nabycia prawdziwych perełek. Zaniedbane meble zawsze można odnowić i odmalować, aby nadać im drugie życie.

Salon w stylu boho

W salonie przede wszystkim warto przyozdobić kanapę przy pomocy wielu poduszek. Doskonałym pomysłem będzie również połączenie kuchnie z salonem, aby otworzyć nieco przestrzeń. W salonie poza kanapą powinien znaleźć się wygodny stół do kawy. Oczywiście stolik może stanąć na dywanie. Ściany powinny natomiast zostać przyozdobione przy pomocy obrazków oraz zdjęć w różnokolorowych ramkach.

Urządzenia dla firm budowlanych

Redakcja domdekoracje.com.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów dekoracji, domu, wnętrz i ogrodu łączy pasję do tworzenia harmonijnych przestrzeni, pełnych inspiracji i estetycznych rozwiązań. Razem z nami odkryjecie nie tylko najnowsze trendy w dziedzinie dekoracji i aranżacji, ale także praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia funkcjonalnych i pięknych miejsc do życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować wyjątkowe wnętrza, pełne charakteru i osobistego stylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kamienie dekoracyjne