Zalety nowoczesnych tapet ściennych

Tapety, które jakiś czas temu odeszły nieco w zapomnienie, od kilku dobrych lat znów powróciły do naszych wnętrz. Współcześnie produkowane są one z wysokiej jakości materiałów i zdobywają coraz to większą popularność również poprzez różnorodność wzorów, dzięki którym mogą być dopasowane do każdego pomieszczenia w naszym domu lub mieszkaniu. Czytając poniższy tekst poznasz ich zalety, które być może przekonają i Ciebie, by zastosować modne tapety na ścianę również w swoim wnętrzu.

Modne tapety na ścianę

Pierwszą i największą zaletą tapet jest to, że można je bez większego problemu nakleić na każdą ścianę bez długotrwałych i kosztownych przygotowań. Są więc świetnym sposobem na szybkie i trwałe zmiany w wnętrzach, które jednocześnie nie zrujnują naszej kieszeni. Dzięki nałożeniu tapety możemy też ukryć drobne nierówności i krzywizny bez konieczności gipsowania i szpachlowania. Przy nakładaniu tapety możemy skorzystać z pomocy fachowców, co zwiększy koszt pracy, ale zapewni nam też optymalny efekt końcowy. Przy odrobinie dobrych chęci oraz zdolności technicznych i cierpliwości, możemy też taką pracę wykonać sami, za pomocą podstawowych narzędzi takich jak miarka, nożyk do tapet, wałek do kleju czy drabinka. Możemy więc, niedużym nakładem finansowym, dokonać efektownej metamorfozy wybranego przez nas pomieszczenia.

Różnorodne wzory

Kolejną zaletą jest duży wybór rodzajów oraz wzorów tapet. Jeśli chodzi o rodzaje, to do wyboru mamy:
– klasyczne tapety papierowe, które są najtańsze, ale jednocześnie najmniej odporne na uszkodzenia i ścieranie;
– tapety papierowe z dodatkową warstwą fizeliny, która ułatwia ich naklejanie na ścianę oraz sprawia, że są bardziej wytrzymałe i posiadają właściwości izolacyjne;
– tapety winylowe, które stały się prawdziwym hitem ostatnich lat i dzięki swojej wytrzymałości i odporności nawet na wysoką wilgoć są z powodzeniem stosowane w pokojach dziecięcych i łazienkach;
– tapety z włókna szklanego,będące najdroższym i jednocześnie najwytrzymalszym rodzajem takiego pokrycia ścian. Są odporne na wilgoć, ścieranie i wysokie temperatury, dlatego używane są przy kominkach, a nawet przy blatach roboczych w kuchniach;
– tapeta raufaza, która cechuje się tym, że bardzo dobrze maskuje nierówności w ścianach i jest materiałem oddychającym, a ponadto można ją wielokrotnie pokrywać nowymi warstwami farby.
Ogromną zaletą tapet ściennych jest ogromna ilość dostępnych na rynku wzorów i kolorów, które możemy dowolnie łączyć, by uzyskać pożądany efekt. Ciekawym rozwiązaniem jest dzielenie pomieszczenia właśnie za ich pomocą, które często stosuje się w salonie, gdy chcemy oddzielić część jadalną od wypoczynkowej. Coraz częściej stosowane są też fototapety, które możemy wykonać nawet z własnych zdjęć i grafik.
Dzięki dobrze dobranej tapecie, możemy całkiem zmienić charakter pomieszczenia, możemy je ocieplić, dodać energii, a nawet optycznie powiększyć. Może ona być też pięknym elementem wystroju, który nadaje charakter całemu wnętrzu. Niedrogie i modne tapety na ścianę to naprawdę świetne rozwiązanie, zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń, które potrzebują odmiany lub dodania nieco charakteru!

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *