Dekoracje okien – niesamowity świat

Okna to nasza lornetka, pozwala nam obserwować przyrodę w momencie gdy pogoda nie sprzyja spacerom. Pozwala nam również chronić naszą prywatność. Tak jak u kobiety biżuteria, tak samo w przypadku okien odpowiednie dekoracje upiększą cały wygląd, nadadzą im charakter. Na dobór dekoracji w głównej mierze ma wpływ rodzaj pomieszczenia. W każdym pomieszczeniu sprawdzi się inna dekoracja, do sypialni zasłony, firanki do salonu.

Dekoracje okien – wpływ na pomieszczenie

W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości pod względem wyboru lekkich i przewiewnych firanek. Różnorodne koronki cieszą nasze oko, a zasłony z falbankami i troczkami w sypialni przenoszą nas na szlachecki dwór. Natomiast tradycyjne firanki do salonu zapewnią nam niesamowite doznania wizualne i pełną harmonię w naszym domu.

Każda nowa zmiana w dekoracji w naszym domu powinna być również związana ze zmianą dekoracji naszych okien, aby nie było to robione chaotycznie. Harmonia odgrywa tu ważną rolę. Na rynku jest wiele produktów do dekoracji i zasłaniania okien, ograniczyć może nas tylko wyobraźnia. Rolety, żaluzje, a także rolety rzymskie od dawna zakorzeniły się na stałe w naszych domach, ale firany i zasłony nadal dotrzymują im kroku. W bogatszych domach coraz częściej stosuje się rolety sterowane elektrycznie.

Krok po kroku

Na samym początku powinniśmy zastanowić się nad naszymi potrzebami pod względem dekoracji nie tylko całego pomieszczenia, ale i okien. Biorąc pod uwagę nasze upodobania uwzględnijmy wiele czynników. Najważniejszą sprawą przy wyborze dekoracji okien jest: ich wielkość, a także jaki ma mieć charakter (czy mają zasłonić okno czy je wyeksponować).

Dobór materiałów

Dobrze jest wziąć pod uwagę wiele różnych tkanin w jednym pomieszczeniu. Każdy element powinien wzajemnie się i współgrać w każdym aspekcie wystroju. Brak odpowiedniego dopasowania estetycznego pomiędzy fakturami i wzorami tkanin w jednym miejscu może negatywnie wpłynąć na całą aranżację, powstanie niepotrzebny dystans. Umiejętne zagospodarowanie pomoże wnętrzu odnaleźć lekkość. Najprostszym rozwiązaniem tego aspektu jest czasami odpowiednia obserwacja innych, aby dojść do stwierdzenia, że wystarczy niewielki budżet by wykonać widoczne zmiany. Dekoracje mogą stać się sztuką w momencie gdy stworzymy iluzje nastroju pomieszczenia. Każde pomieszczenie, które poddamy metamorfozie wydobywa z siebie prawdziwy charakter.

Przysłony

Każde okno powinno być dopełnieniem całego pomieszczenia.
Coraz większą popularnością cieszą się różne rodzaje rolet wykonane
z różnych materiałów, pełniąc rolę firany lub zasłony. Rolety wyposażone są często w odpowiednie listwy, a także w specjalne linki do łatwiejszego podnoszenia w pionie. Mogą być tworzone z rozmaitych materiałów, ich uzupełnieniem mogą być falbany lub inne ozdoby.
Charakteryzują się wygodą i estetyką dlatego są tak popularnym elementem wystroju. Rolety austriackie i weneckie są dodatkowo marszczone w skutek czego dobrze układają się w pionie i poziomie. Odpowiedni dobór materiału pod względem rolet może wpłynąć na ich role zastępując firany.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *