Dodatki w stylu loft – cechy charakterystyczne

Aranżacja mieszkania to zadanie, które wymaga od inwestora konieczności podjęcia kilku ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybranie odpowiedniego stylu i charakteru wnętrza. Czym kierować się przy wyborze projektu?

Jak dobierać meble i dodatki w stylu loft?

Jakie style wyróżnia się w ówczesnej architekturze wnętrz? Czym charakteryzuje się popularny styl loftowy?
Wybór projektu wnętrza domu uzależniony jest od wielu czynników. Aby w odpowiedni sposób dobrać urządzenie mieszkania, kolory ścian czy jego oświetlenie należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, którymi są:
– wielkość powierzchni,
– ograniczenie wnętrza,
– przestronność,
– rodzaj okien i nasłonecznienie pomieszczeń,
– rozkład elektryki i innych instalacji,
– możliwości finansowe inwestora,
– upodobania, oczekiwania i predyspozycje odbiorcy, itp.
Dobierając meble, barwy czy inne akcesoria warto również zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Wiele z elementów będzie posiadało funkcje użytkowe, jednakże niektóre z pewnością zostaną potraktowane jako część wizualna i designerska.

Jakie style można wyróżnić w ówczesnej architekturze wnętrz?

Do najbardziej popularnych obecnie projektów zalicza się wnętrza jasne, przestronne, oświetlone, nowoczesne, funkcjonalne. Wśród najczęściej wykorzystywanych metod aranżacji zalicza się m.in style: nowoczesny, skandynawski, holenderski, klasyczny, loftowy, itp.
Czym charakteryzuje się loftowe wnętrze? Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia tego rodzaju powierzchni? Jakie dodatki w stylu loft dopełnią całego projektu?
Styl loftowy to przede wszystkim industrialne, „magazynowe” wnętrza. Choć niektórym może wydawać się iż tego rodzaju projekt jest surowy i nieprzyjazny to dobrze stworzona powierzchni nada pomieszczeniu wdzięku i funkcjonalności. Projekty związane z tego rodzaju wnętrzem dedykowane są przede wszystkim dużym, przestronnym mieszkaniom, które umieszczone są szczególne na poddaszach, górnych piętrach magazynów czy mają charakteru pomieszczenia typu studio.

Jego charakterystycznymi cechami są przede wszystkim:

– przestronność,
– duże, przejrzyste okna,
– surowy styl,
– wykorzystanie materiałów takich jak beton, metal czy cegła,
– proste meble,
– jasne kolory,
– ciekawe dodatki.
Ważnym w tego rodzaju pomieszczeniach jest również oświetlenie. Naturalne światło to bardzo pożądany element wystroju. Wysokie, duże okna, jak również dobór odpowiednich lamp i żyrandoli, z pewnością doda charakteru mieszkaniu.
Bardzo ważne jest również dobranie odpowiednich dodatków. To one sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przyjazne i użytkowe. Jakie dodatki w stylu loft dodadzą uroku pomieszczeniu?
Wśród najbardziej pomysłowych i pożądanych akcesoriów znajdują się:
– kute, industrialne wykończenia np. ramy łóżek czy nóżki stolików,
– metalowe lampy,
– stojące lustro,
– plakaty w ramkach,
– metalowe, postarzane kwietniki,
– wiele innych.
Warto pamiętać, iż akcesoria te powinny oddawać charakter elementów starych, części zużytych, „po przejściach”. Artykuły te powinny być dobrane pod względem użyteczności, jak również miejsca ich docelowego ułożenia.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *