Nietypowe ozdoby do domu

Wszyscy znajdujemy się aktualnie w sytuacji nietypowej, w której dla większości z nas przemieszczanie się jest znacznie utrudnione, a w niektórych przypadkach jest wręcz niemożliwe.

Skutki kwarantanny

Każdy z nas odczuwa bardziej lub mniej skutki kwarantanny, zwłaszcza ci z nas, którzy podjęli się tej wiosny większych przedsięwzięć, takich, jak wykańczanie czy urządzanie nowego mieszkania czy domu. Nie jest to, w aktualnych warunkach, niewykonalne zadanie, ale trzeba przyznać, że nie należy ono także do najłatwiejszych. Mamy często ograniczony dostęp do różnych hurtowni i sklepów, które normalnie byłyby pierwszymi miejscami, do których skierowalibyśmy swoje kroki w poszukiwaniu mebli do salonu, tapet, farb, dodatków… Krótko mówiąc: musimy jakoś radzić sobie sami. I choć wydaje się, że lepiej odłożyć tak ambitne plany na bliżej nieokreśloną przyszłość (w końcu nie wiemy, jak długo obecny stan rzeczy potrwa), to dlaczego by, właściwie, nie wziąć spraw w swoje ręce i nie spróbować podejść do zagadnienia kreatywnie, z otwartą głową, bez założeń, że coś jest nierealne? Pamiętajmy, że tak naprawdę wiele rzeczy możemy zrobić sami, nawet jeśli wydaje się nam, że się do tego zupełnie nie nadajemy. Nie święci garnki lepią! Dlatego nie podcinajmy sobie skrzydeł już na starcie, lecz podwińmy rękawy i bierzmy się do roboty! Nikt nie mówi, rzecz jasna, że sami mamy zająć się podłączeniem do budynku wody lub wykończeniem podłóg – tym zdecydowanie powinni zająć się fachowcy.

Nietypowe ozdoby do domu

Jeśli jednak nasz dom marzeń jest już właściwie na ukończeniu, mamy nawet meble, ale poszczególne pomieszczenia w nim wydają się nadal dosyć puste, to może jest to idealny moment, aby wziąć się do pracy i przygotować jakieś nietypowe ozdoby do domu? Czas kwarantanny wreszcie przeminie, to nie ulega wątpliwości. Możemy więc poczekać i kupić gotowe dodatki i ozdoby w sklepie, kiedy tylko nadarzy się taka możliwość, albo… Albo możemy je stworzyć sami, mając przy tym niezachwianą pewność, że takich ozdób, jakie stworzymy, nie będzie można kupić w żadnym sklepie – będą one niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju! Czy to nie brzmi zachęcająco i motywująco zarazem? Jeśli tak jest, to przejrzyjmy schowek z na pozór nieprzydatnymi gratami, szafy, szuflady, garaż, itd. Prawdopodobnie w każdym z tych miejsc znajdziemy przynajmniej kilka przedmiotów, którym możemy dać nowe przeznaczenie i tchnąć w nie tym samym nowe życie! Ta stara lampa, którą planowaliśmy wyrzucić – po umieszczeniu w niej kolorowej żarówki i wymianie abażuru, może się okazać lampą wprost idealnie nadającą się do dużego pokoju! Pewnie niejeden gość w przyszłości pomyśli o niej, że musiała zostać zakupiona w jakimś ekskluzywnym salonie z meblami, podczas gdy tak naprawdę to my ją odrestaurowaliśmy! Możemy w podobny sposób postąpić z każdym przedmiotem, jaki wpadnie nam w dłonie. Liczy się zatem jedynie nasza pomysłowość i chęci do zrobienia czegoś wyjątkowego, z – mogłoby się wydawać – niczego specjalnego. Ruszmy zatem z miejsca, aby stworzyć małe dzieła sztuki!

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *