Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Komfortowy sen jest niezwykle ważny, czyli jaki materac będzie dla nas idealny

Wnętrza Data publikacji - 22 października 2020 Autor - Redakcja domdekoracje.com.pl

Wystarczy odwiedzić stronę internetową pierwszego lepszego sklepu z materacami, żeby zdać sobie sprawę z tego, że wybór optymalnego produktu wcale nie będzie łatwy. Mnogość opcji może utrudniać zakupy. Jeśli jednak dowiemy się więcej o poszczególnych typach produktów, taką różnorodność wykorzystamy na swoją korzyść.

Warianty materaca sprężynowego

Gdy myślimy o materacu do spania, prawdopodobnie wyobrażamy sobie materac ze sprężynami. To najpopularniejszy wariant produktu i w wielu polskich domach od dawna można znaleźć właśnie takie rozwiązania. Starsze technologie nie zapewniały jednak użytkownikom pełnego komfortu. W efekcie nie brakuje osób, które mają dość przykre doświadczenia z materacami sprężynowymi. Jeśli obawiamy się niewygodnych, skrzypiących sprężyn, które w niektórych miejscach wbijają się w ciało, nie rezygnujmy całkowicie z materaca sprężynowego, tylko… wybierzmy wariant nowszej generacji. W sprawdzonych sklepach, takich jak np. Desiq, możemy kupić dwa typy materaca sprężynowego:

1. Materac bonelowy

Klasyczna konstrukcja została w takich produktach uzupełniona o nowoczesne rozwiązania w postaci: sprężyny pięciorozwojowej, stronę letnią i zimową, sprężystość progresywną. Materace do spania bonelowe charakteryzują się wysoką żywotnością i zapewniają dużo bardziej komfortowy odpoczynek niż tradycyjne warianty.

2. Materac kieszeniowy

W takich produktach każda ze sprężyn umieszczona jest w odrębnej kieszeni. Ugięcie jednej sprężyny nie wpływa więc w żaden sposób na ugięcie sprężyny sąsiedniej. W nowoczesnych produktach często uwzględnia się kilka stref komfortu, dopasowanych do kształtu i wagi ludzkiego ciała.

Materace do spania piankowe

W materacu piankowym, w przeciwieństwie np. do materacy do spania kieszeniowych, nie znajdziemy sprężyn. Zamiast nich zastosowano pianki termoelastyczne i wysokoelastyczne. Bardzo różnią się od zwykłej pianki, bo przez długi czas zachowują sprężystość, charakteryzują się wysoką odpornością na odkształcenia i dobrze dopasowują się do ciała odpoczywającej osoby. Materace piankowe i sprężynowe przeważnie spotkamy w rozmiarach: 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 i 200×200 cm.

Materace do spania a kwestie zdrowotne

Osoby ze schorzeniami do kwestii wyboru materaca powinny podejść ze szczególną uwagą. W przypadku poważniejszych problemów zawsze warto skonsultować się z lekarzem i spytać, jaka twardość produktu będzie dla nas optymalna. Przeważnie ludziom starszym lub tym, borykającym się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, poleca się miękkie materace. Niektórzy producenci, oprócz danych technicznych (wymiary, zastosowane materiały i technologie) w opisie produktu uwzględniają też właściwości lecznicze materaca. Dobrze jest z dużą rezerwą podchodzić do takich informacji. Rzetelni producenci raczej skupiają się na właściwościach konkretnego materiału i jego wpływie na komfort ciała, niż na zapewnieniach, że konkretny produkt sprawdzi się u ludzi z konkretnym schorzeniem. Po takie informacje zdecydowanie lepiej będzie się zwrócić do swojego ortopedy lub fizjoterapeuty.

Urządzenia dla firm budowlanych

Redakcja domdekoracje.com.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów dekoracji, domu, wnętrz i ogrodu łączy pasję do tworzenia harmonijnych przestrzeni, pełnych inspiracji i estetycznych rozwiązań. Razem z nami odkryjecie nie tylko najnowsze trendy w dziedzinie dekoracji i aranżacji, ale także praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia funkcjonalnych i pięknych miejsc do życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować wyjątkowe wnętrza, pełne charakteru i osobistego stylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?