Meble drewniane. Czemu warto je wybrać?

W ostatnich latach w branży meblarskiej pojawiło się sporo nowych materiałów, które wcześniej nie były zbytnio kojarzone z produkcją mebli. Obok znanej i cenionej ze względu na niską cenę płyty meblowej, dołączyły do nich takie surowce jak beton czy tworzywa sztuczne. Mimo że w niektórych kręgach zostały one ciepło przyjęte, pod względem popularności nie zdołały dorównać drewnu. Oczywiście nie dzieje tak bez powodu, bo lista zalet tego tradycyjnego materiału jest naprawdę długa. W tym artykule skupiamy się na trzech, które naszym zdaniem są najważniejsze.

  1. Łóżka drewniane – ponadczasowe i uniwersalne rozwiązanie
  2. Stoły drewniane. Trwałość i wytrzymałość na długie lata
  3. Łóżka drewniane. Przyjazne dla środowiska i twojego zdrowia

Łóżka drewniane – ponadczasowe i uniwersalne rozwiązanie

Meble drewniane są od dawna obecne w naszych domach. Co ważne, nic nie wskazuje na to, by ten stan rzeczy miał się zmienić, bo po ten materiał chętnie sięgają projektanci kreujący najważniejsze, nowe trendy. Sprzyja temu uniwersalność drewna, które sprawdza się zarówno w przypadku tradycyjnych projektów, jak i nowoczesnych, również odważnych mebli. Niektóre gatunki szczególnie dobrze poddają się obróbce, dzięki czemu umożliwiają osiągniecie nawet najbardziej fantazyjnych efektów – przede wszystkim tych typowych dla meblarstwa starej szkoły. Z drugiej strony użycie gatunków egzotycznych pozwala na stworzenie nowoczesnych, minimalistycznych mebli o niezwykłym wyglądzie powierzchni.

Stoły drewniane. Trwałość i wytrzymałość na długie lata

Jeszcze ważniejszym argumentem przemawiającym za wyborem mebli dostępnych na https://naturestyle.pl/pl/24-lozka-drewniane jest na pewno jego wytrzymałość. Ten materiał, o ile zostanie prawidłowo zabezpieczony przed niekorzystnymi czynnikami oraz będzie odpowiednio pielęgnowany, bez problemów przetrwa nawet wiele dekad. Doskonale nadaje się również do produkcji mebli intensywnie eksploatowanych i narażonych na uszkodzenie – chodzi tu na przykład o stoły, łóżka czy krzesła. Pod tym względem dobrze wypadają gatunki egzotyczne (które poza wysoką twardością cechują się również wytrzymałością na wilgoć) oraz dąb.

Łóżka drewniane. Przyjazne dla środowiska i twojego zdrowia

Klienci, dla których dobro środowiska naturalnego nie jest obojętne, na pewno docenią fakt, że drewno jest surowcem odnawialnym, a jego rozsądne pozyskanie nie wiąże się z dewastacją natury. Drewniane meble są również przyjazne dla naszego zdrowia. Tę zaletę widać szczególnie w porównaniu z meblami z płyt drewnopochodnych, które mogą uwalniać do powietrza w naszym domu szkodliwe związki.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *