Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Armatura łazienkowa – jaką wybrać do swojego domu?

Wnętrza Data publikacji - 23 października 2020 Autor - Redakcja domdekoracje.com.pl

Armatura łazienkowa łączy w sobie dwie funkcje. Pierwsza z nich to oczywiście ta praktyczna. Nie da się ukryć, że jest ona najważniejszym punktem przy wyborze armatury. Jednak obecnie pełni ona także rolę estetyczną i ozdobną. Mamy do wyboru masę najróżniejszych projektów, w różnych stylach, kolorach i wykończeniach. Armatura łazienkowa może być najlepszą ozdobą całego pomieszczenia. Dlatego powinniśmy dobrze przemyśleć jej wybór. Najlepiej jest zastanowić się, jaki styl w łazience chcemy utrzymać. Możemy wybrać do tego armaturę, która idealnie wpisze się w nasze potrzeby i gust.

Co składa się na armaturę łazienkową?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy rozdzielić to, jakie elementy mogą znajdować się w łazience. Otóż, inną armaturę wybierzemy do łazienki z wanną, a inną do tej z prysznicem. Mamy do wyboru także produkty o różnym sposobie montażu. Ogólnie armatura dzieli się na prysznicową, wannową oraz ogólnie – łazienkową, a więc taką do umywalki. Jednak w każdej tej grupie znajdziemy różnorakie produkty. Jeśli chcesz poznać szeroki wybór asortymentu, sprawdź ofertę sprawdzonego producenta na stronie bluewater.pl.

Baterie wannowe – rodzaje

Zacznijmy od armatury do wanien. Pierwszy rodzaj to baterie podłogowe. Idealnie sprawdza się do wanien wolnostojących. Są one montowane do podłogi. Druga opcja to baterie trzyotworowe. Sprawdzą się do wanien zabudowanych, najlepiej o prostej konstrukcji. Bateria ma postać trzech otworów, w których umieszone są: kran, słuchawka prysznicowa oraz uchwyt do kontrolowania strumienia wody. Całość montuje się na boku wanny. Możemy także postawić na klasyczną baterię montowaną na ścianie. Składa się ona z kranu oraz prysznica.

Baterie prysznicowe – rodzaje 

Jedną z najpopularniejszych baterii prysznicowych w ostatnim czasie jest deszczownica. To duża głowica prysznica umieszczona w jednym, stałym miejscu na górze prysznica. Stąd też jej nazwa, gdyż używając jej woda spada na nas w góry, jak z nieba! Jednak sama deszczownica zwykle nie jest montowana, i dodatkowo stawia się także na klasyczną baterię prysznicową. Składa się na nią kran oraz prysznic. Mogą być one natynkowe lub podtynkowe. Wszystko zależy od tego. Czy chcemy, aby wszelkie zbędne elementy były schowane i zajmowały bardzo mało przestrzeni, czy też chcemy, aby kran i prysznic były widoczne. 

Baterie umywalkowe – rodzaje

Tutaj także baterie dzielą się na natynkowe oraz podtynkowe. Jednak jest także opcja, aby kran wychodził po prostu w umywalki lub z blatu. Ta druga opcja idealnie sprawdza się do modeli umywalek w postaci misy. Bateria do tego elementu w łazience powinna być dobrana ze szczególną uwagą, gdyż jest najbardziej widoczna. 

To już wszystkie modele baterii, które można dostać. Oczywiście wszystkie występują w różnych wersjach kolorystycznych, kształtach oraz wykończeniach. Koniecznie sprawdź, jaki model pasuje do Twojej aranżacji łazienki. 

Urządzenia dla firm budowlanych

Redakcja domdekoracje.com.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów dekoracji, domu, wnętrz i ogrodu łączy pasję do tworzenia harmonijnych przestrzeni, pełnych inspiracji i estetycznych rozwiązań. Razem z nami odkryjecie nie tylko najnowsze trendy w dziedzinie dekoracji i aranżacji, ale także praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia funkcjonalnych i pięknych miejsc do życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować wyjątkowe wnętrza, pełne charakteru i osobistego stylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?