Strona główna
Dekoracje
Tutaj jesteś

Kuchnia z wyspą – kuchnia marzeń

Dekoracje Data publikacji - 5 maja 2020 Autor - Redakcja domdekoracje.com.pl


Duża wyspa kuchenna może pomieścić wszystko, co niezbędne. Jeżeli jednak nie masz w kuchni dużo miejsca, wybierz nieco mniejszy półwysep. Nowoczesna wyspa kuchenna staje się miejscem zacieśniania rodzinnych więzi przez wspólne gotowanie. Zobacz zdjęcia kuchni z wyspą i oceń, która podoba Ci się najbardziej.

Kuchnia z wyspą

Wyspa kuchenna to praktyczne rozwiązanie do dużych kuchni. Projektując wyspę kuchenną, należy dokładnie określić jej funkcję oraz wymiary.
Funkcje wyspy kuchennej
Wyspa w kuchni może być:
wolnym blatem roboczym,
blatem ze zlewozmywakiem
blatem roboczym z kuchenką.
Dobrym pomysłem jest również to, aby wyspa kuchenna był miejscem do jedzenia, czyli coś w rodzaju podwyższonego stołu zintegrowanego z zabudową kuchenną.
Wyspa kuchenna najczęściej jest stosowana wtedy, kiedy mamy otwartą przestrzeń między kuchnią a salonem. Tworzy pewnego rodzaju granicę i wyznacza funkcję poszczególnych stref pomieszczenia.
Wyspa kuchenna tylko z blatem roboczym
Wyspę kuchenną może tworzyć sam tylko blat kuchenny z półką lub szafką. Taka wyspa kuchenna służy wtedy jako dodatkowe blat do przyrządzania posiłków – również przez kilka osób.
Wyspa kuchenna z płytą grzejną i blatem roboczym
Bardziej rozbudowana wyspa kuchenna to płyta grzejna z blatem do pracy. Jeśli nie ma miejsca na duży blat kuchenny, z obu stron kuchenki należy zaplanować miejsce na odstawianie gorących garnków. Najwygodniej będzie, jeśli przylegający do niej blat kuchenny do odstawiania będzie miał szerokość 40 cm z obu strony, a jeśli nie mamy tyle miejsca, to przynajmniej 30 cm z jednej strony i 20 cm z drugiej.

Kuchnia z wyspą pod skosem

Otwarte mieszkanie na poddaszu to trudna przestrzeń do aranżacji. Wydzielając część kuchenną właściciele postanowili działać niestandardowo. Wprowadzili wyspę kuchenną i ustawili ją pod kątem. Czy tak usytuowana nie wprowadza do aranżacji chaosu? Wręcz przeciwnie – współgra z pozostałymi płaszczyznami, które tworzą w tym mieszkaniu nietuzinkową, geometryczną kompozycję. Na wyspie można umieścić płytę grzewczą, a nad nią okap wyspowy. Płyta może być w kolorze blatu, więc jest niemal niewidoczna na pierwszy rzut oka. Z kolei okap stosuje się w formie masywnej tuby wykonanej z polerowanego metalu, która wydaje się górować nad zabudową meblową kuchni. To celowy zabieg – jedno z podstawowych urządzeń kuchennych zostało w ten sposób podniesione niemal do rangi dekoracji. Taki okap podkreśla nieco industrialny charakter aranżacji i dobrze współgra z drewnianymi elementami konstrukcyjnymi.
Wyspa kuchenna, na której się gotuje to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Wyspa otwiera nowe możliwości, zwłaszcza jeśli w prace kuchenne chcemy zaangażować więcej osób. Forma wyspy jako bryły z dostępem z czterech stron umożliwia pracę wielu osób jednocześnie. Jest to dobre rozwiązanie do kuchni, w których dużo się wspólnie gotuje.
Barek śniadaniowy lub nawet cały stół – wyspa jest meblem uniwersalnym, który zastępuje też inne wyposażenie kojarzone z tą częścią domu. Poranna kawa czy przyjęcie z przyjaciółmi, a nawet wspólny obiad – wszystko można przenieść na wyspę. Jeśli wyspa jest nieco wyższa niż klasyczny stół warto wówczas dokupić do niej specjalne stołki barowe – hokery. Są one stylowe i nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Darowizna domu: jakie dokumenty przygotować dla notariusza?

Redakcja domdekoracje.com.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów dekoracji, domu, wnętrz i ogrodu łączy pasję do tworzenia harmonijnych przestrzeni, pełnych inspiracji i estetycznych rozwiązań. Razem z nami odkryjecie nie tylko najnowsze trendy w dziedzinie dekoracji i aranżacji, ale także praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia funkcjonalnych i pięknych miejsc do życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować wyjątkowe wnętrza, pełne charakteru i osobistego stylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?