Jak wykonać wazony z makramą?

W dzisiejszych czasach coraz częściej decydujemy się na nadawanie drugiego życia produktom, które już mamy, których użyliśmy i które na pozór wydają nam się bezużyteczne. Na takim rozwiązaniu może zyskać nie tylko środowisko, ale także wnętrze naszego domu czy mieszkania. Ozdoby DIY są popularne nie od dzisiaj jednak dopiero teraz ta dziedzina zaczyna rozwijać się szybko, a w Internecie możemy znaleźć mnóstwo pomysłów na to, co i z czego wykonać. Jedną z propozycji, która idealnie sprawdzi się zarówno jako prezent, a także piękny i romantyczny dodatek do naszego wnętrza jest wazon z makramą. Brzmi bardzo tajemniczo i orientalnie, ale jest prosty w wykonaniu, a do tego wszystkie potrzebne produkty na pewno znajdziesz w swoim mieszkaniu.
Do wykonania takiej ozdoby potrzebować będziesz:
1. 25 metrów sznurka wędliniarskiego (ten element może niekoniecznie znajdzie się w każdym mieszkaniu, ale jest ogólnodostępny i 80 metrów kosztuje jedynie pięć złotych, więc aby cieszyć się piękną ozdobą zdecydowanie warto zainwestować)
2. butelkę po ulubionym winie bądź słoik
3. metalowe lub drewniane kółko o średnicy mniej więcej około pięciu centymetrów
4. nożyczki
Do wykonania koszyczka utrzymującego wazon będziesz potrzebować przede wszystkim sznurka wędliniarskiego. Jest on cieńszy niż typowy makramowy sznurek, dlatego na słoiku czy butelce będzie wyglądał estetyczniej i delikatniej. Aby zabrać się do pracy wystarczy opanować tylko jeden splot. Sznur podziel na dwie części, każdą złóż na pół i dla ułatwienia przymocuj na ołówku bądź długopisie. Następnie, aby poprawnie wykonać pierwszy splot przełóż prawy zewnętrzny sznurek nad dwoma środkowymi pod lewy zewnętrzny sznurek. Później prawy sznurek przeciągnij nad dwoma środkowymi i włóż pod lewy. Następnie zawiąż dołem i zacisnąć tak, by utworzyła się pętla. Kilkukrotne powtórzenie tych czynności pozwoli Ci upleść węzeł płaski będący podstawą wazonu z makramą.
Teraz przyda się kółko. Przewlec przez haczyk bądź gwóźdź na ścianie jeden sznurek, zamocuj na nim kółko i zwiąż końce sznurka. Teraz, wykonanym wcześniej węzłem płaskim opleć kółko. By powstał koszyczek stwórz jeszcze trzy węzły płaskie i zwiąż je ze sobą w odstępach około sześciu centymetrów.
Do wybranego słoika lub butelki nalej wody i umieść w nich kwiaty. Całość włóż do koszyczka.
Wazony z makramą należą do jednych z bardziej skomplikowanych do opisania ozdób ręcznych, jednak jest to bardzo mylne. Podczas praktyki wszystko łatwo układa się w całość, przynosi satysfakcję, a także cieszy oko. Dodatkowo, wszystko czego potrzebujemy do wykonania tej ozdoby jest bardzo łatwo dostępne i tanie, dlatego chcąc dbać o wystrój wnętrza, a przy okazji także o środowisko, nie nadszarpniemy swojego budżetu. Ponad to, kolor butelek czy słoików możemy wybrać sami tak, by jako wazony tworzyły z naszym wnętrzem harmonijną całość. Możemy je również podwiesić na balkonie czy tarasie i stworzyć przepiękny wystrój w stylu boho i dodać letnim wieczorom romantyczności. Wystarczy jedynie puścić wodze fantazji.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *