Strona główna
Dekoracje
Tutaj jesteś

Piękne wieczory – lampiony w ogrodzie

Dekoracje Data publikacji - 24 kwietnia 2020 Autor - Redakcja domdekoracje.com.pl


Lampiony w ogrodzie i salonie zyskały dużą popularność dzięki temu, że dają piękne światło, możemy bezpiecznie wstawić do nich świece i zdobią każdy kąt, w którym je umieścimy.

Lampiony z naturalnym światłem

Do środka możemy wstawić prawdziwe świece lub ich ledowe odpowiedniki. Te ostatnie są w szczególności polecane rodzinom z dziećmi, bo nie nagrzewają górnej części lampionu. Świece LED coraz lepiej naśladują naturalny, migoczący płomień świecy i są bezpieczniejsze.
Ciekawe są też podwieszane lampiony różnego rodzaju, które często są wykonane z barwionego szkła. Dekoracja ogrodowa lub balkonowa z wykorzystaniem takich latarenek zapewni nam klimatyczne, kolorowe światło, a dodatkowo dzięki podwieszeniu zaoszczędzimy miejsce na podłodze i stole.
Lampion to idealna dekoracja na lato i nie tylko. W sezonie letnim lampiony mogą nam służyć na tarasie, balkonie lub w ogrodzie, a zimą we wnętrzu. W salonie czy w sypialni wykreują nastrojowy klimat i ocieplą atmosferę.

Lampiony wykonane z naturalnych materiałów, jak drewno czy sznurek będą kojarzyć się z latem. Świetnie się sprawdzą w aranżacjach w stylu marynistycznym oraz Hamptons. Do nowoczesnych wnętrz będą pasować te ze szkła i metalu.

Lampiony do domu i ogrodu

Obserwujemy wyraźny zwrot ku materiałom naturalnym, takim jak drewno, ceramika i szkło. Tegoroczną nowością są absolutnie wyjątkowe lampiony wykonane z barwionego szkła. W kształcie słojów czy odwróconych kwiatów, z uchwytem wykonanym z grubego sznura i elementów łańcucha, wyjątkowo komponującym się z całością. Taki element dekoracyjny pasuje zarówno do aranżacji klasycznych, nowoczesnych, retro, jak i industrialnych. Możliwości dają nam również dostępne wersje kolorystyczne: zielona, pomarańczowa i błękitna. Dodatkowo są to elementy, które dobrze wyglądają zarówno w dzień, jak i wieczorem, rozświetlone przez światło świec.
Kolejna propozycja to lampiony ceramiczne, wykonane z niezwykłą starannością. Zwróćmy uwagę na kształty wzorów, które są w nich powycinane. Od tego kształtu zależy bowiem jakim światłem świecić będą nasze lampiony. W naszych propozycjach znajdziecie zarówno lampiony o tradycyjnym wzorze kratki, jak i bardziej awangardowe. Dodatkowo występują one w kilku wersjach kolorystycznych, co daje nam większe możliwości przy wybieraniu odpowiednich dla nas egzemplarzy. Właściwie nie sposób jest opisać je wszystkie, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a także tych wszystkich lampionów na żywo, w Zakątku.
Alternatywą, która świetnie wpisze się w styl sielski, retro czy industrialny są lampiony / latarnie wykonane z metalu i szkła, występujące w kolorystyce białej lub brązowo-czarnej. Możemy wykorzystać je jako element stojący lub podwieszane w kilku egzemplarzach. Podwieszone przy użyciu żyłki będą prezentowały się niczym lewitujące świece. Szczególnie te, które uzupełniane są małymi tealightami (podgrzewaczami). Pamiętajmy, że to od nas zależy jaką formę im nadamy, warto więc poruszyć wyobraźnię i poświęcić trochę
wolnego czasu tej tematyce.

Urządzenia dla firm budowlanych

Redakcja domdekoracje.com.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów dekoracji, domu, wnętrz i ogrodu łączy pasję do tworzenia harmonijnych przestrzeni, pełnych inspiracji i estetycznych rozwiązań. Razem z nami odkryjecie nie tylko najnowsze trendy w dziedzinie dekoracji i aranżacji, ale także praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia funkcjonalnych i pięknych miejsc do życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kształtować wyjątkowe wnętrza, pełne charakteru i osobistego stylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kamienie dekoracyjne