Ozdoby do salonu – ozdobne poduszki na kanapę

Wielu ludzi urządzających po raz pierwszy swój domu lub mieszkanie, ma szczególny problem z urządzeniem salonu. Dlaczego tak się dzieje? Otóż salon to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu jako rodzina, jest to też najczęściej miejsce, w którym podejmujemy gości. Jest to zatem pomieszczenie, w którym dzieje się najwięcej. Dobrze byłoby zatem, gdyby było ono przytulnym pokojem, do którego aż chce się wracać, w którym można odpocząć, na spokojnie porozmawiać czy po prostu poczuć się bliżej własnej rodziny. Mnóstwo osób chce, by salon był jasnym i przestronnym pokojem, do którego wpada dużo światła, a dekoracje są gustowne i nie ma wątpliwości, że dobrane są ze smakiem i pasują do całości mieszkania.

Zadbaj o oryginalny salon

W jaki sposób Ty także możesz zadbać o to, by salon w Twoim domu był nietuzinkowym miejscem, w którym Ty, Twoi bliscy i znajomi uwielbiacie spędzać czas? Pomyśl na początek o tym, by stół/stolik ustawić w miejscu, w którym bez problemu sięgniesz do niego z siedzenia, czyli np. kanapy czy fotela. Będzie to bardzo wygodne rozwiązanie, które doceni każdy, kto wpadnie do Ciebie na kawę i ciasto. Zadbaj również o dywan. Niech jego styl i kolor będą dobrane do koloru ścian, kanapy czy innych kolorów przeważających w pokoju dziennym. Upewnij się, że jest on na tyle duży, by sięgać aż pod fotele, ale też nie aż tak ogromny, by zapełnić całą powierzchnię pomieszczenia, aż do ścian. Skoro zadbałaś już o to, co na dole, to pora również zadbać o to, co znajduje się nieco wyżej – oświetlenie. Jeśli Twój salon nie jest tak jasny, jak byś sobie tego życzyła, to istnieje na to łatwe rozwiązanie. Wystarczy zadbać o odpowiednie oświetlenie w ciemniejszych miejscach salonu, zwłaszcza, jeśli jest to naprawdę duży pokój i zacienione kąty sprawiają, że wydaje się on ogólnie dosyć ciemnym pomieszczeniem. Postaw tam zatem niewielką lampkę, która poradzi sobie z rozjaśnieniem ciemniejszego zakamarku. Jeśli pragniesz spójności, postaw dwie takie same lampy w salonie – najlepiej, jeśli będą stały naprzeciwko siebie.

Ozdobne poduszki na kanapę

Jeśli zaś spojrzysz na swój salon i dojdziesz do wniosku, że jest ładny, ale brakuje mu pazura i elementu, który nadałby mu nieco charakteru, to zdecydowanie powinnaś… rzucić ozdobne poduszki na kanapę! Aby udekorować sofę lub fotel, znajdź kilka poduszeczek, które będą swoim kolorem pasowały do mebli lub głównego koloru ścian w salonie. Umieść po jednej lub dwóch poduszkach na obu końcach kanapy, a jeśli ta jest szczególnie długa lub narożna, to połóż ten element dekoracyjny także na jej środku. Możesz dowolnie eksperymentować z wzorami poduszek, ich kształtami, rozmiarami i materiałami, z których są wykonane, aby sprawdzić, które z nich sprawdzą się najlepiej w Twoim pokoju dziennym. Mogłoby się wydawać, że to tak mały element, iż pozostanie zupełnie niezauważony. Nic bardziej mylnego – kolorowe poduszki z zabawnymi napisami lub oryginalnymi wzorami niemal natychmiast przyciągają wzrok! Dlatego też nie obawiaj się ich wykorzystania podczas dekorowania swojego salonu.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *