Jak urządzić toaletkę?

Każda kobieta marzy o swoim małym kąciku, w którym mogłaby trzymać swoje skarby kosmetyczne i robić makijaż. Idealnym pomysłem jest zakup toaletki. Nie dość, że pięknie się prezentuje i ozdabia pokój lub sypialnię, to jeszcze jest to bardzo praktyczny mebel. Można ją dostać w różnych kolorach lub dowolnie przemalować, na taki kolor, o jakim tylko się marzy. Bardzo stylowo prezentują się toaletki ozdobione ręcznie malowanymi kwiatami polnymi lub romantycznymi różami. W sklepach z meblami lub w sklepach stacjonarnych najczęściej spotyka się toaletkę w klasycznej bieli. Zwykle w zestawie dołączony jest mały, uroczy taborecik, który swym stylem przypomina barokowe siedzisko.

Jak urządzić toaletkę?

Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Rozmieszczenie kosmetyków jest uzależnione również od pojemności mebelka. Klasyczne toaletki posiadają półeczkę, blat główny i dwie małe szufladki. Niezwykle kobieco prezentują się perfumy ułożone na półeczce. Takie rozwiązanie jest też bardzo praktyczne, bo ulubiony zapach ma się zawsze pod ręką. Perfumy zwykle skryte są w pięknych, ozdobnych buteleczkach, warto je w ten sposób wyeksponować.
Blat główny daje duże pole do popisu. Można go zaaranżować w dowolny sposób. Aby nadać toaletce jeszcze większego uroku, warto ozdobić ją śliczną doniczką z wrzosem lub wazonikiem z żywymi kwiatami. Jeśli chodzi o elementy dekoracyjne, to bardzo stylowo wyglądają różnego rodzaju lampeczki, które niewątpliwie uatrakcyjnią wygląd pomieszczenia, w którym znajduje się toaletka. Na blacie warto postawić ażurowe kubeczki i pojemniki, w które schować można pędzle do makijażu i małe kosmetyki. Dostępne w wielu sklepach są przezroczyste organizery, które pozwolą posegregować asortyment kosmetyczny. Do mniejszych przegródek można włożyć pomadki do ust i tusze, większe zagospodarować jako miejsce na pudry, rozświetlacze i bronzery w kamieniu . W takich organizerach da się także schować lakiery do paznokci, na rynku dostępne są specjalne pudełeczka do przechowywania właśnie lakierów bądź innych mniejszych kosmetyków. Mając takie pudełka zachowa się porządek, a toaletka będzie wyglądać schludnie. Szufladki to idealne miejsce na przechowanie wszelakich palet z cieniami do oczu bądź z kosmetykami prasowanymi do makijażu twarzy. Tam schować można również ozdoby do włosów, opaski bransoletki lub przedmioty, po które nie sięgamy codziennie tylko na większe wyjścia.

Umiejscowienie przestrzeni

W urządzaniu toaletki bardzo ważne jest jej umiejscowienie w przestrzeni pokoju. Najlepiej ustawić ja pod oknem, tak aby światło dzienne pięknie oświetlało twarz podczas wykonywania makijażu. Jeśli jest to niemożliwe, warto zaopatrzyć się w dodatkowe oświetlenie, które mocuje się wokół lustra lub zakupić osobne lustro z takim oświetleniem emitującym światło dzienne. Te bardziej zaawansowane mają możliwość regulacji natężenia światła, można więc dowolnie ustawić jasność, jakiej w danym momencie potrzebujemy. To świetne rozwiązanie, by móc się malować o każdej porze dnia i nocy.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.