Modne dekoracje do domu – jakie wybrać?

Wystrój domowego wnętrza ma bardzo duże znaczenie dla naszego samopoczucia. W końcu, jeśli spędzamy w jakiejś przestrzeni dużo czasu, to chcemy, aby była ona dopasowana do naszych potrzeb i do indywidualnego gustu. Jak zatem modnie urządzić dom lub mieszkanie?

Dekoracje do domu

Jak dopasować modne dekoracje do domu? Oczywiście na samym początku należy zdecydować się na dany styl, aby całość wystroju współgrała ze sobą. Niezależnie jednak od wybranego stylu, istnieją pewne rodzaje dodatków, które pozwolą zwiększyć atrakcyjność każdego wnętrza. Do tego typu produktów zaliczają się między innymi tekstylia, a także rośliny doniczkowe. Ściany warto natomiast przyozdobić za pomocą zdjęć i obrazków w estetycznych ramkach.

Tekstylia do modnego wnętrza

W wykańczaniu wnętrz bardzo ważną rolę odgrywają tekstylia. Do tej kategorii dekoracji zaliczają się między innymi dywany, które dodają wnętrzom charaktery, a także indywidualności. W zależności od własnych preferencji można zdecydować się na dywan z długim lub z krótkim włosiem. Na szczególną uwagę zasługują również firany oraz zasłony, które także wpływają na wygląd danego pomieszczenia. Tekstylia to także dekoracyjne poduszki, których nie może zabraknąć na żadnym łóżku, ani kanapie. Na łóżku doskonale będzie prezentowała się też dekoracyjna narzuta.

Rośliny do dekoracji domu

Doniczki z roślin nie tylko dobrze wyglądają, ale też wprawiają w dobry nastrój. Domowej rośliny dekoracyjne mogą zostać umieszczone w kolorowych i przyciągających uwagę doniczkach lub w bardziej stonowanej ceramice. Doskonałym rozwiązaniem są także nowoczesne doniczki podwieszane, które mogą zostać zawieszone na przykład na suficie w salonie, aby dodać wnętrzu dodatkowego klimatu.

Dom w stylu prowansalskim

Styl prowansalski kojarzy się z lekkością francuskiej wsi i cieszy się ogromną popularnością. We wnętrzach tego rodzaju znaleźć można między innymi postarzane meble oraz subtelne akcenty roślinne. Styl prowansalski to przede wszystkim jasne barwy, a bielom i beżom często towarzyszy kolor naturalnego drewna oraz delikatne pastele. Dodatkowe akcenty w postaci wrzosów z całą pewnością pozwolą jeszcze bardziej zaprosić francuską sielankę do własnego domu.

Dom w stylu skandynawskim

Wnętrza utrzymane w tym stylu są szczególnie chętnie aranżowane przez minimalistów, którym zależy na prostym, ale eleganckim wnętrzu. W stylu skandynawskim króluje właśnie prostota, chociaż można pozostawić sobie nieco przestrzeni do eksperymentowania z nieoczywistymi połączeniami. Biele, beże i szarości dobrze jest od czasu do czasu przełamać jaskrawym i nasyconym kolorem.

yankee candle w sklepie kosmetykomania.pl

Dom w stylu boho

Boho to styl inspirowany francuską cyganerią, a także amerykańską kulturą hipisów. Do głównego nurtu mody trafił w latach 90. i obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Na szczególną uwagę zasługują między innymi akcenty naturalne, które występują w tym stylu modowym. Oczywiście ma to również zastosowanie w dekoracji wnętrz. W stylu boho przeważają stare meble i unikalne, ręcznie robione dekoracje.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *