Pokaż mi twój ogród, a powiem jakim jesteś człowiekiem

0
146

Ludzie mają różne pasje. Wracasz do domu i siedzisz przed telewizorem? To może być tylko chwilowe rozwiązanie. Ciągłe uczucie popadania w coraz większy nonsens i coraz większą nadwagę potęguje się z każdą otwartą paczką chipsów.

Pojawia się pytanie, jak znaleźć hobby, które pozwoli Ci utrzymać dobrą sylwetkę i postawi przed tobą nowe cele, byś czuł, że nawet po pracy możesz coś osiągnąć? Wyobraź sobie ogród twoich marzeń, z jednej strony uprawa warzywniaka, dla lepszego smaku potraw przygotowanych w twojej kuchni, z drugiej tony kwiatów, od których twoje sąsiadki zzielenieją z zazdrości.

Uprawa warzywniaka

Uprawa warzywniaka pozwala połączyć dwie wspaniałe pasje. Gotowanie, które oznacza dużą oszczędność, szczególnie jeżeli masz sporą rodzinę oraz organizujesz kolacje, na których twoja teściowa zawsze mówi jak to było dawniej, kiedy ludzie mieli „swoje” warzywa. Chcesz pozbyć się problemów podniebienia twojej teściowej a przy okazji swoich? Uprawa warzywniaka połączona z gotowaniem pozbawi Cię zmartwień.

Ważniejszym plusem jednak wydaje się zaangażowanie w ogrodnictwo. Denerwują Cię wzmianki o jodze, którą zachwalają twoi „modni” znajomi? Tak samo jak chodzenie na siłownie i ekologizm? Wyobraź sobie, że twoja nowa pasja łączy te wszystkie rzeczy. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że sadząc marchewkę automatycznie będziesz się rozciągać, a doniczki, wiaderka wody, ziemia ogrodowa i nawóz są cięższe niż się wydaje. Chcesz ratować środowisko? Uprawa warzywniaka jest dla Ciebie. Często stosowane sztuczne nawozy przez masowych producentów żywności wcale nie wpływają dobrze na nasz wspólny dom.

Jak to jest, że nasi dziadkowie byli zdrowsi od nas skoro mamy o niebo lepszą służbę zdrowia niż 50 lat temu? Chyba każdy zadaje sobie to pytanie, gdy słyszymy o kolejnym młodym człowieku, który umiera na zawał serca. Odpowiedź wydaje się oczywista. Kiedyś funkcjonowało powiedzenie – co Francuz wymyśli to Polak polubi, dziś bardzo się rozszerzyło. Polacy bardzo chętnie przyjmują trendy z całego świata do naszej tradycyjnej i tak dość niezdrowej, kuchni. Obok pierogów oblanych smalcem i skwarkami pojawiły się więc, burgery, frytki, pizze, kebaby i inne dania fast-food, które zatruwają nasze społeczeństwo. Dania warzywne to nasz jedyny ratunek, a kiedy się zastanowić, wcale nie są one tanie, a prognozy na następne miesiące i lata nie są optymistyczne. Warzywa i owoce będą drożeć. Warto rozważyć więc czy uprawa warzywniaka nie jest wyjściem z tej trudnej sytuacji. Oczywiście zajmuje ona dużo czasu, ale nie jest on w żadnym wypadku stracony, szczególnie jeśli spędzasz ten czas dzieląc swoje hobby z bliskimi.

Zdarzyło Ci się już jeść zupę pomidorową?

Pytanie retoryczne dla każdego Polaka szczególnie po niedzielnym obiedzie. Jednak założę się, że nie była to zupa z własnych pomidorów. Samodzielnie przyrządzona passata pomidorowa nadaje jej o niebo lepszy smak, ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest uczucie, że to z twojego ogródka, naturalne, świeże i stworzone przez Ciebie.

Uprawa warzywniaka to więc ogromna satysfakcja, zdrowie i darmowa siłownia, świetny sposób na spędzenie popołudnia robiąc coś razem z rodziną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here