Odwodnienie liniowe prysznicowe – co oferuje nam rynek

Kabiny prysznicowe bez brodzika cieszą się coraz większą popularnością. W nowoczesnych łazienkach są powszechnie montowane. Nie tylko efektownie się prezentują, ale przede wszystkim zapewniają wygodę i komfort podczas korzystania z prysznica. Bezprogowe wejście zdecydowanie uatrakcyjnia też wygląd łazienki. Wymaga jednak zastosowania odpowiedniego odpływu, co więcej, zamontowanego w podłodze, co nie zawsze jest prostym zadaniem. Na rynki jest mnóstwo ofert, ale odwodnienie prysznicowe ACO jest szczególnie polecane.

Zalety i wady bezprogowej kabiny prysznicowe

Brak brodzika w kabinie prysznicowej jest niezwykle praktycznym i bardzo komfortowym rozwiązaniem. Płaskie, wyrównane z podłogą wejście pod prysznic, ułatwia korzystanie z niego osobom z niepełnosprawnościami, jak również starszym, z ograniczeniami ruchowymi. Bezprogowy natrysk ma praktycznie same zalety, ale jego montaż może być nieco kłopotliwy. Podłoga powinna bowiem mieć odpowiedni spadek, umożliwiający swobodny odpływ wody w kierunku zamontowanego odwodnienia. Musi być też właściwie zabezpieczona izolacją uszczelniającą, która skutecznie ochroni przed wilgocią. Jednak najważniejszym elementem tego rozwiązania, jest zastosowanie odpowiedniego odpływu. Tylko prawidłowo zainstalowane odwodnienie łazienki, idealnie dostosowane do konkretnego sanitariatu, zagwarantuje efektywne i szybkie odprowadzanie wody.

Nowoczesne odwodnienia łazienki

Na rynku jest przynajmniej kilka rodzajów odpływów dedykowanych bezprogowym kabinom prysznicowym. Najpopularniejsze i najczęściej montowane w nowoczesnych łazienkach są odpływy liniowe. Jest to rodzaj rynienki wbudowanej w podłogę, której zadaniem jest zbieranie wody i efektywne odprowadzanie jej do do systemu kanalizacyjnego. Odwodnienie liniowe prysznicowe najczęściej montuje się w pobliżu ściany, na której zainstalowana jest bateria prysznicowa. Najwyższej jakości odpływy są wykonane z kwasoodpornej stali nierdzewnej, wyposażone w wysokoprzepustowy syfon oraz efektowny ruszt. Niektóre modele posiadają dodatkowo membranę, zapobiegającą powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. W nowoczesnych łazienkach stosuje się także odwodnienia punktowe, również montowane w płaszczyźnie posadzki. Warunkiem zastosowania tego rozwiązania jest odpowiedniej grubości strop, umożliwiający prawidłowy montaż tego rodzaju odwodnienia. Na rynku dostępne są również niezwykle eleganckie i smukłe odpływy liniowe ścienne, które doskonale sprawdzają się w przypadku ograniczonej głębokości zabudowy w posadzce, jak również w łazienkach z zastosowanym ogrzewaniem podłogowym.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *