Ozdobne figurki z betonu – nowa moda?

Ozdabianie miejsc życia jest bardzo czymś charakterystycznym dla człowieka. W prehistorii funkcję dekoracyjną pełniły malunki na ścianie, w starożytności i kolejnych epokach przyszedł czas na obrazy, mozaiki, statuetki, rośliny doniczkowe. Również dziś ludzie szukają ciekawych, a zarazem funkcjonalnych ozdób do swoich wnętrz. Jedną z nich są figurki betonowe.

Moda na figurki z betonu?

Wśród trendów wnętrzarskich prym wiodą ozdoby z betonu. Ich surowość idealnie wpisuje się w nowoczesne, skandynawskie oraz industrialne aranżacje. Cenione są one za ciekawy, często niebanalny design. Choć moda na tego typu dekoracje pojawiła się niedawno, warto mieć na uwadze, że figurki betonowe są tak naprawdę zabawą z konwencją. Człowiek przecież zawsze umieszczał w pomieszczeniach różne statuetki oraz dekoracje. Były one jednak wykonywane z innych materiałów, jak np. drewno bądź marmur. Beton to nieoczywisty surowiec do tworzenia ozdób, a jak wiadomo, obecnie liczy się przede wszystkim oryginalność.

Zalety betonowych figurek

Ozdobne figurki z betonu, które można zakupić np. poprzez https://limestore.pl/226-ozdobne-figurki-betonowe nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Mają one wiele zalet. Przede wszystkim cechują się wytrzymałością, dzięki czemu umieścić można je również w ogrodzie, na balkonie lub na tarasie. Wyróżnia je ciekawy wygląd, bazujący na ascetyczności oraz prostocie. Jednocześnie są one dostępne w najróżniejszych formach. Mogą przedstawiać ludzi, zwierzęta, rośliny bądź bardziej abstrakcyjne formy. Są one do wyboru w wielu rozmiarach. Odporność na działanie szkodliwych czynników sprawia, że figurki betonowe do domu latami nienagannie się prezentują. Nie wymagają one również specjalnej pielęgnacji, wystarczy je od czasu do czasu przemyć zwilżoną szmatką z kurzu.

Kiedy sięgnąć po ozdoby z betonu?

Z racji swojej surowości ozdobne figurki z betonu idealnie wpisują się w nowoczesne i minimalistyczne aranżacje. Tak naprawdę jednak mogą zostać wykorzystane również w innych wnętrzach. Wiele zależy od ogólnej koncepcji oraz harmonijnego połączenia ze sobą poszczególnych elementów. Przykładowo, w tradycyjnie urządzonym pokoju betonowa figurka może w ciekawy sposób kontrastować z wystrojem pomieszczenia. Wykorzystać mogą ją także miłośnicy stylu boho oraz vintage.

W aranżowaniu wnętrz często ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Nic dziwnego, że mniej oczywiste ozdoby zyskują na popularności. Kilkanaście lat temu figura z betonu jako element dekoracyjny była rzadkością. Dziś zachwyca ona swoją fakturą, surowością, ciekawym kształtem. I słusznie, bo to bardzo ciekawa propozycja dekoracyjna.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *