Jak wybrać fototapetę do sypialni?

Twoja sypialnia to Twoja prywatna oaza. Miejsce na relaks, odpoczynek i cieszenie się najdrobniejszymi rzeczami wraz z całą rodziną. Dlatego podczas aranżacji sypialni, wybór wystroju i schematów kolorystycznych jest bardzo ważnym elementem. Czy chcesz, aby Twoja sypialnia była spokojna, pocieszająca lub pogodna? A może chcesz nadać trochę bardziej zabawnej lub zmysłowej atmosfery? Tak czy inaczej, odpowiednie kolory oraz dekoracje ścienne w sypialni mogą mieć znaczenie.

Wybór odpowiedniej fototapety do sypialni pomaga wzmocnić ogólny nastrój, który chcesz ustawić w tej przestrzeni. To może być relaksujące odosobnienie, do którego możesz uciec po długim, ciężkim dniu. Lub pełne pasji ukochane gniazdo, zwykle zarezerwowane dla nowożeńców.

Wystrój sypialni najczęściej skupia się wokół 1 z 3 kluczowych tematów:

Spokój

Spokojna niebieska sypialnia jest zaakcentowana prostym, ale efektownym średnikiem, który symbolizuje długą przerwę przed kontynuowaniem. Korzystanie z sypialni jako oazy spokoju wymaga starannego przemyślenia kolorów, sztuki sypialni, pościeli i innych akcentów dekoracyjnych.

Tradycyjne wybory artystyczne do spokojnej sypialni obejmują krajobrazy, sceny ogrodowe, obrazy botaniczne i widoki na ocean. Ale działają też proste grafiki. Tego typu obrazy dają poczucie spokoju i spokoju, które są często pożądane w przestrzeni przeznaczonej na zasypianie i relaks. 

Pasja

W tworzeniu poczucia namiętności w sypialni może pomóc zainstalowanie odpowiedniego dzieła sztuki. Rzeczy w głębokich, bogatych czerwieniach lub erotyczne (ale nie sprośne) portrety mogą pomóc stworzyć odpowiedni nastrój w sypialni kochanków.

Ważne jest, aby zachować klasę, zwłaszcza jeśli Twoja sypialnia jest widoczna dla gości udających się szybko do łazienki. Ale łatwiej jest podjąć większe ryzyko estetyczne, aby osiągnąć określony nastrój w zaciszu własnej sypialni.

Beztroska

Uroczy las stworzony nad tapczanem pomaga stworzyć bardzo zabawny, ale wyrafinowany wygląd. Chociaż najczęściej kojarzy się z sypialniami dziecięcymi, zabawne uczucie w sypialni zwykle koncentruje się na uroczych, zabawnych kolorach i postaciach, które przypominają nam o młodości. Radosna ekspresja kolorów i obrazów, te przestrzenie są nieco żywsze niż tradycyjna sypialnia, ale można je bardzo przyjemnie zestawić.

Niezależnie od nastroju, który próbujesz przekazać, upewnij się, że wybrałeś odpowiedni kawałek sztuki ściennej w sypialni, aby przekazać ten nastrój i unikaj rzeczy, które są sprzeczne z tym nastrojem… bez względu na to, jak fajne mogą się wydawać. 

Na przykład, niezależnie od wystroju, prawdopodobnie chcesz uniknąć wybierania dzieł sztuki średniowiecznej, które przedstawiają szczególnie krwawe akty przemocy, ponieważ może to nie wprowadzić odpowiedniego nastroju w sypialni. To samo odnosiłoby się – w mniej ekstremalny sposób – do niezwykle odważnych i dramatycznych dzieł abstrakcyjnych, które powstają z zamiarem skłonienia widza do zastanowienia się nad tym, na co patrzy.

Te wytyczne stają się jeszcze bardziej rozmyte, gdy sypialnia służy wielu celom. Na przykład sypialnia, która służy również jako domowe biuro, będzie potrzebowała nieco innego nastroju, który przekłada się z dnia na noc.

Na koniec zdecyduj, jaki nastrój chcesz wprowadzić w sypialni i użyj tego jako przewodnika, który pomoże Ci wybrać dekoracje ścienne do sypialni, które pomogą opowiedzieć tę historię.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *