Leżaki basenowe – sposób na domowy wypoczynek

Leżaki basenowe kojarzą się z urlopem i przyjemnym, beztroskim, letnim odpoczynkiem. Czemu nie zafundować sobie takiego relaksu częściej niż raz w roku podczas wakacyjnego wyjazdu? Nowoczesne wyroby doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie, niezależnie od tego, czy zaliczamy się do grona szczęśliwców, dysponujących własnym basenem.

Czym powinny charakteryzować się dobre leżaki basenowe?

Z takich produktów korzystamy przeważnie latem, w pełnym słońcu. Tworzywo, z którego wykonane są meble, powinno być więc odporne na wysokie temperatury. Oprócz tego dobrze będzie zdecydować się na mebel o solidnej konstrukcji. Najtańsze leżaki możemy kupić już od kilkudziesięciu złotych. Wybierając tak wariant nie zdziwmy się jednak, jeśli konstrukcja przetrwa tylko jeden sezon. Tanie modele są dość wywrotne, ciężko jest przybrać na nich rzeczywiście komfortową pozycję, a podczas siadania i wstawania należy zachować ostrożność, bo takie warianty są dość awaryjne.

Leżaki basenowe Siesta, czyli produkty z nieco wyższej półki cenowej, zapewniają dużo większy komfort użytkowania. W takich wariantach spotkamy się nie tylko ze stabilną, pewną konstrukcją. Oprócz niej możemy liczyć również na wielopozycyjne oparcia. W części modelów osoba użytkująca leżak może wybrać między aż pięcioma kątami nachylenia. W efekcie taki produkt da się wykorzystać zarówno do komfortowej drzemki, głębokiego relaksu, jak też i do czytania książki, czy pracy na komputerze.

Nowoczesne leżaki drewniane i plastikowe

W zaawansowanych modelach, które znaleźć można m.in. w ofercie sklepu Hagea, producenci zadbali również o liczne udogodnienia. Warto tu wspomnieć np. o zwiększonej mobilności mebla. Nowoczesne leżaki zaopatrzono bowiem w specjalne kółka transportowe. Takie rozwiązanie doceni każdy, ale szczególnie przydatne okażą się w różnorodnych ośrodkach wypoczynkowych, w których obsługa regularnie musi składać, rozkładać i zmieniać lokalizację leżaków.

Ciekawą opcją są również podkładki antypoślizgowe. Ten prosty dodatek sprawia, że możemy czuć się dużo pewniej podczas wstawania i siadania. Oprócz tego nowoczesne modele charakteryzują się:

  • eleganckim designem

Zróżnicowane kolorystyki i style sprawiają, że niezależnie od tego, jakie aranżacje lubimy, wśród nowoczesnych leżaków basenowych znajdziemy idealną opcję.

  • lekkością

Solidność i odporność na zniszczenia wcale nie muszą iść w parze z dużym ciężarem. Współczesne leżaki basenowe nierzadko zbudowane są z lekkiego aluminium, wzmocnionego polipropylenem i włóknem szklanym. W efekcie otrzymujemy mebel o świetnych parametrach wytrzymałościowych, który bez problemu możemy przenosić z miejsca na miejsce.

Redakcja domdekoracje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *