Firany do salonu

Nie da się zaprzeczyć, że salon to jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w domu.

Firany do salonu. To właśnie do salonu zapraszani są gości. Bardzo istotny okazuje się wystrój tego pomieszczenia. Jednym z najbardziej istotnych elementów wystroju są firany.

Jak wybrać firany do salonu?

firany do salonuPrzy wyborze firan przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, kolor ścian, styl wnętrza, materiał z którego jest wykonana firana. Nowoczesne firany to głównie odważne kolory, nietypowe wzory oraz rzadko spotykany rodzaj materiału. Takie firany idealnie będą pasowały do nowoczesnych wnętrz, ale nie tylko. Równie pięknie mogą prezentować się w klasycznych wnętrzach. Wyróżnić można wiele gotowych firan. Wystarczy podać wymiary okna i wybrać określony wzór. Istnieje naprawdę wiele modeli firan gotowych. Można je dopasować do każdego rodzaju wnętrza.

Trendy w świecie firan

W zasadzie trudno jest określić, co tak naprawdę jest trendy. Przede wszystkim należy wyróżnić firany, które od zawsze cieszyły się i cieszą nadal popularnością. Są to proste wzory – długie firany, o średnim stopniu przezroczystości w kolorze białym. To w pewnym sensie klasyka firan. Nie da się zaprzeczyć, że były są i z pewnością będą modne. Zmieniają się wyłącznie sposoby ich upięcia. Wyróżnić można również drugi kierunek trendów. Są to firany bardziej odważne, w różnych kolorach, wykonane z materiałów o różnej strukturze. Takie trendy bardzo szybko się zmieniają. Zarówno wygląd jak i sposób upięcia. W zasadzie co sezon pojawiają się różne innowacje. Jedne przyjmują się, a inne są odrzucane. Jedno jest pewne – białe firanki zyskały niejako ponadczasową popularnością. Bardziej skomplikowana jest kwestia określenia, czy modne są firany długie, czy krótkie. Wszystko zależy od wystroju wnętrza. W niektórych przypadkach lepiej sprawdzą się firany długie – szczególnie w dużych pomieszczeniach w minimalistycznych wnętrzach, a firanki krótkie idealnie pasują do niewielkich, ciepłych pomieszczeń.